Menu
2022 02. september kl. 15:50
Første dag med FodBold og Bevægelse Startskuddet er gået for det nye koncept "FodBold og Bevægelse" for alle byens 0.kl og ældste Børnehavebørn (Årgang 2016-2018)

Klubnyheder

  • 2022
    Første dag med FodBold og Bevægelse
  • 2022
    Nyt koncept og nye tider for U7
  • 2022
    Træner for 10-12 årige drenge søges...
  • 2022
    Kalder alle mænd i Nr. Lyndelse...
Kommende kampe
September 2022
25.
søndag
10.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U9
U9 drenge B (2014) 5M - 25/9 • I Ringe - 3 bane - 2x10 min
OK Arena Ringe
ØB
OK Arena Ringe
25.
søndag
10.30
Nyborg G & IF (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge B (2014) 5M - 25/9 • I Ringe - 3 bane - 2x10 min
OK Arena Ringe
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
OK Arena Ringe
25.
søndag
11.00
Kullerup/Refsvindinge IF
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 1
Juulskovskolen
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC (2)
Juulskovskolen
25.
søndag
11.00
Stjernen BK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M- efterår 2022 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC
Østbyens Stadion
25.
søndag
11.00
Ringe BK
-
Herrer
U9
U9 drenge B (2014) 5M - 25/9 • I Ringe - 3 bane - 2x10 min
OK Arena Ringe
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
OK Arena Ringe
25.
søndag
17.30
Tommerup BK
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2022 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Tommerup Stadion
26.
mandag
19.00
SFF 2015
-
Kvinder
Senior
Kvinde S1 - Efterår 2022 • Pulje 1
Boe Byg Arena - Svanninge
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Boe Byg Arena - Svanninge
30.
fredag
18.00
Korinth IF
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 5
Korinth Hallen (ude)
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC (1)
Korinth Hallen (ude)
Oktober 2022
1.
lørdag
10.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
U12
U11/12 piger D (2011-2012) 5 MANDS 1/10 • I Marienlyst - 3 baner - 2 x 10 min.
Marienlystcentret
Boldklubben Marienlyst
Marienlystcentret
1.
lørdag
10.30
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
U12
U11/12 piger D (2011-2012) 5 MANDS 1/10 • I Marienlyst - 3 baner - 2 x 10 min.
Marienlystcentret
BBB
Marienlystcentret
1.
lørdag
11.00
Strib IF
-
Kvinder
U12
U11/12 piger D (2011-2012) 5 MANDS 1/10 • I Marienlyst - 3 baner - 2 x 10 min.
Marienlystcentret
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Marienlystcentret
2.
søndag
10.00
SSV Højfyn
-
Herrer
U8
U8 drenge C (2015) 5M - 2/10 • I Allested - 2 baner - 2x10 min
Allested Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Allested Stadion
2.
søndag
10.00
O K S
-
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 2/10 • I Nr. Lyndelse - 3 baner - 2x10 min
Carl Nielsen Hallen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
11.00
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M- efterår 2022 • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
FC Østfyn
Allested-Vejle Fritidscenter
2.
søndag
11.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U8
U8 drenge C (2015) 5M - 2/10 • I Allested - 2 baner - 2x10 min
Allested Stadion
Stjernen BK
Allested Stadion
2.
søndag
11.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 2/10 • I Nr. Lyndelse - 3 baner - 2x10 min
Carl Nielsen Hallen
Vindinge BK
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
11.30
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U8
U8 drenge C (2015) 5M - 2/10 • I Allested - 2 baner - 2x10 min
Allested Stadion
Ringe BK
Allested Stadion
2.
søndag
12.00
Langeskov IF
-
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 2/10 • I Nr. Lyndelse - 3 baner - 2x10 min
Carl Nielsen Hallen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
13.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
Senior
Kvinde S1 - Efterår 2022 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Skamby BK
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
14.00
Strib IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Strib fritids- & aktivitetscenter
5.
onsdag
19.15
OKS
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 1
OKSON-Park
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
OKSON-Park
6.
torsdag
19.30
SfB
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 5
SfB Ryttervej
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC (1)
SfB Ryttervej